اکونومی نیوز / سیاسی

عقب نشینی محسن‌رضایی از گرا دادن بعد از انتقادات دولتی‌ها

کد خبر 102004 1399-12-16 01:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با نشریه انگلیسی فایننشال تایمز گفته بود ایران زمانی حاضر به مذاکره با آمریکا و قدرت‌های جهان ی است که سیگنال (علامت) روشنی دریافت کند.
عقب نشینی محسن‌رضایی از گرا دادن بعد از انتقادات دولتی‌ها


محسن رضایی در توییتی نوشت: در گفتگو با فایننشال تایمز به آمریکایی ها هشدار دادم که اجازه ادامه تحریم ها را نخواهیم داد و با عقب راندن آمریکایی ها تحریم ها را لغو یا بی اثر می کنیم.
مذاکره فقط در چارچوب ۵+۱ و پس از لغو کامل تحریم ها امکانپذیر خواهد بود.
پیشتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با نشریه انگلیسی فایننشال تایمز گفته بود ایران زمانی حاضر به مذاکره با آمریکا و قدرت های جهانی است که سیگنال (علامت) روشنی دریافت کند.
او گفت: آن ها باید به ما اطمینان خاطر دهند که همه تحریم های اعمال شده پس از برجام [توافق هسته ای ۲۰۱۵] در عرض یک سال لغو می شود و به ما می گویند برای این روند مذاکره کنید.
در نخستین واکنش رسمی سعید خطیب زاده؛ سخنگوی وزارت خارجه عصر روز جمعه در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد اظهارات اخیر محسن رضایی در ارتباط با موضوع مذاکرات هسته ای و تحریم ها در مصاحبه فاینشنال تایمز گفت: مصاحبه و نظرات مطرح شده در این مصاحبه شخصی می باشد. کلیه امور مرتبط با حوزه سیاست خارجی صرفا از طریق وزارت خارجه و به صورت نهادی و از مجاری رسمی خودش منتقل می شود.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نیز در توييتى به طور تلویحی با اشاره به مصاحبه محسن رضایی درباره رفع تحریم ها نوشت: عرصه سیاسی ایران پویاست و مقامات نظرات متنوعی مطرح می کنند.اما آن نظرات نباید با سیاست رسمی دولت اشتباه گرفته شود.
من، به عنوان وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران، به زودی طرح اقدام سازنده و دقیق خودمان را ارائه خواهم کرد_ البته از طریق کانال های دیپلماتیک.
همچنین حسام الدین آشنا؛ مشاور رئیس جمهوری هم در واکنش به این مصاحبه در توییتر نوشت: آقا محسن عزیز! همان یک عملیات فریب قدیمی کافی است. لازم نیست دشمن را بیش از این فریب دهید.
محسن رضایی در حالی اظهارات فوق را بیان کرده که سیگنال های او برخلاف سیاست های اعلامی کشور مبنی بر لغو یکباره ی تمام تحریم ها است. اما به نظر می رسد رضایی پس از واکنش متعدد دولتی ها بر قید لغو کامل تحریم و مذاکره در چارچوب ۵+۱ در توییت اخیرش تصریح کرده است. همچنین این اظهارات او به نوعی گرا دادن به آمریکایی ها تلقی شده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | آمریکا |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید