اکونومی نیوز / سیاسی

حمله اشتباهی ائتلاف سعودی به نیروهای خودی در مأرب ۱۹ کشته و زخمی

کد خبر 102000 1399-12-16 00:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک منبع نظامی در منطقه «الکساره» در استان مأرب گفت که جنگنده‌های سعودی چندی پیش به اشتباه مواضع شبه نظامیان دولت مستعفی را بمباران کردند که ۱۹ کشته و زخمی در پی داشته است.
حمله اشتباهی ائتلاف سعودی به نیروهای خودی در مأرب  ۱۹ کشته و زخمی


به نوشته وبگاه الخبر الیمنی، این مقام نظامی گفت که وزارت دفاع وابسته به دولت هادی تلاش دارد بر این موضوع سرپوش بگذارد و به شبه نظامیان تحت امر خود گفته است که آن ها در حمله پهپادی انصارالله یمن کشته شده اند.
در همین راستا «انیس منصور» از فعالان یمنی وابسته به حزب الاصلاح یمن نیز گفت که طی روزهای گذشته جنگنده های ائتلاف سعودی مواضع شبه نظامیان وابسته به دولت هادی را در مأرب هدف قرار داده اند و اطلاعات مربوط به این بمباران به خاطر عدم تضعیف روحیه نیروها پنهان مانده است.
این اولین بار نیست که جنگنده های سعودی مواضع شبه نظامیان خودی را هدف قرار می دهند، به طوریکه یکی از دلایل عمده پیوستن قبائل یمنی به نیروهای دولت صنعاء، حملات هوایی جنگنده های سعودی است. پیش از این فرماندهان دولت مستعفی از پایان همکاری اطلاعاتی آمریکا با ائتلاف سعودی به دلیل بالا رفتن حملات هوایی اشتباهی ابراز نگرانی کرده بودند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا | طلا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


سخنرانی سالانه پوتین در خصوص دوران پسا کرونا خواهد بود
سخنگوی کاخ کرملین از لزوم به کارگیری اقدامات حمایتی لازم برای توسعه روسیه در دوران پسا کرونا به عنوان موضوع اصلی سخنرانی سالانه رئیس جمهور این کشور خبر داد.

حضور بی‌شور و هیجان مردم پرو در انتخابات ریاست جمهوری همراه با ماسک و خودکار
مردم پرو روز یکشنبه (امروز) در حالی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آماده می‌شوند که این انتخابات به خاطر بی‌تفاوتی عمومی گسترده در پی دهه‌ها سوء‌استفاده و مدیریت ناصحیح، نرخ مشارکت بسیار پایین‌ است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید