اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

سرمایه‌گذاری روسیه در بخش انرژی عراق از ۱۰ میلیارد دلار فراتر رفت

کد خبر 101871 1399-12-15 10:29
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
الکساندر نواک از گسترش همکاری بخش انرژی با عراق خبر داد و اعلام کرد سرمایه‌گذاری روسیه در بخش انرژی عراق از ۱۰ میلیارد دلار فراتر رفته است. 
سرمایه‌گذاری روسیه در بخش انرژی عراق از ۱۰ میلیارد دلار فراتر رفت

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، معاون نخست‌وزیر روسیه و وزیر انرژی سابق این کشور، الکساندر نواک از گسترش همکاری بخش انرژی با عراق خبر داد و اعلام کرد سرمایه‌گذاری روسیه در بخش انرژی عراق از ۱۰ میلیارد دلار فراتر رفته است.
نواک دیروز با وزیر نفت عراق، احسان عبدالجبار، دیدار کرد تا در زمینه چشم‌انداز پروژه‌های نفت و گاز دو کشور و همچنین وضعیت بازار نفت جهانی مذاکره کند.
او به همکاری پرثمر بین روسیه و عراق در بخش نفت اشاره کرد و گفت: علی‌رغم تأثیر منفی پاندمی کرونا بر بازار نفت جهان و محدودیت‌های موجود، تعامل بسیار فعالی بین دو کشور وجود دارد.
او ادامه داد: شرکت‌های ما در چندین پروژه در عراق حضور فعال دارند و تا به امروز مجموع سرمایه‌گذاری روسیه در بخش نفت گاز عراق از ۱۰ میلیارد دلار فراتر رفته است.
از سوی دیگر یوری فدروف، معاون اول انجمن سیاست‌گذاری اقتصادی روسیه، گفت: شرکت‌های روسی در نظر دارند تا ۲۰ میلیارد دلار در پروژه‌های نفتی عراق سرمایه‌گذاری کنند.
ذخایر ثابت شده نفت عراق ۱۴۵ میلیارد بشکه برآورد شده و ذخایر گاز آن ۳.۷ تریلیون متر مکعب تخمین زده شده است.


کلمات کلیدی » کرونا | روسیه | عراق | دلار | ارز |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


تلاش‌ اوپک و غیراوپک در کاهش ذخیره‌سازی‌های نفت موفق بود
دبیرکل اوپک گفت: تلاش‌های مشترک اوپک و غیراوپک در کاهش خیره‌کننده سطح ذخیره‌سازی‌های تجاری نفت موفق عمل کرده است.

بازنگری ردیف‌های تعرفه‌ای مرتبط با صنایع
معاون امور صنایع وزارت صمت با تشریح مهمترین راهبردهای این وزارتخانه در سال جدید، از بررسی بیش از ۸ هزار ردیف تعرفه گمرکی در سال جاری با هدف صیانت از صنایع داخلی خبر داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید