اکونومی نیوز / بازار و تجارت

وضعیت مرغداری ها و پرورش مرغ

کد خبر 101769 1399-12-14 17:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مرکز آمار اعلام کرد: در سال گذشته وزن مرغ زنده پرورش‌یافته در مرغداری‌های پرورش مرغ گوشتی 3.2 میلیون تن بوده است.
وضعیت مرغداری ها و پرورش مرغ


این مرکز نتایج آمارگیری از مرغداری های پرورش مرغ گوشتی در تیر و مرداد سال جاری را علام کرد.
براساس این گزارش در تابستان ١٣٩٩  بیش از ۲۰ هزار و ۵۰۰ مرغداری پرورش مرغ گوشتی در سطح کشور وجود داشته که بیش از ۱۶ هزار و ۵۰۰ مرغداری فعال و بقیه (٤٠٦٨ مرغداری) غیر فعال بوده است.
در سال ١٣٩٨، وزن مرغ زنده پرورش یافته در این مرغداری‎ها حدود ۳.۲ میلیون تن برآورد شده  که نسبت به سال ١٣٩٦ حدود ٦٥٨ هزار تن (٢٦ درصد) افزایش یافته است.
همچنین تعداد کل کارکنان شاغل در مرغداری های پرورش مرغ گوشتی در سال ١٣٩٨، ٧٠٩١٠ نفر بوده که از این تعداد ٤٣٨٣٩ نفر شاغلان با مزد و حقوق و بقیه (٢٧٠٧١ نفر) شاغلان بدون مزد و حقوق بوده اند. همچنین ٩٨ درصد شاغلان این مؤسسات مرد بوده اند.
بازنشر از خبرفـوری

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


اعلام قیمت زولبیا و بامیه ویژه ماه رمضان
رئیس اتحادیه قنادی، شیرینی و کافه قنادی تهران گفت: قیمت زولبیا و بامیه ویژه ماه رمضان در واحدهای صنفی درجه یک برابر با کیلویی 48 هزار تومان و قیمت این محصول در واحدهای درجه 2 کیلویی 38 هزار تومان تعیین شده است.

اصناف تعطیلند اما بانک، بیمه و مالیات مشغول کارند!
رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه اصناف مصوبات بهداشتی ستاد ملی کرونا را رعایت می‌کنند، گفت: این در حالی است که در زمان تعطیلات اصناف، بانک‌ها، مراکز بیمه و مالیاتی باز هستند.

کرونا سبک خرید مردم را تغییر داد
یک فعال حوزه کار معتقد است اگر چه کرونا محدودیتها و مشکلاتی برای اقتصاد و بازار کار ایجاد کرد اما در مقابل فرصتهایی هم به وجود آورد و باعث شد تا شکل کسب و کارها و سبک خرید مردم تغییر کند.

قیمت آش و حلیم در ماه رمضان ۱۴۰۰ اعلام شد
رئیس اتحادیه کباب و حلیم تهران گفت: قیمت هر پرس حلیم و آش در ماه رمضان ۲۰ هزار تومان است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید