اکونومی نیوز / سیاسی

سخنگوی وزارت خارجه: آمریکا باید ابتدا به برجام برگردد بعد سر میز مذاکره بنشیند

کد خبر 101574 1399-12-13 23:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی وزارت خارجه با تاکید بر اینکه تاکنون تغییری در سیاست‌های واشنگتن دیده نشده، افزود: آمریکا پیش از هر اقدامی باید ابتدا به توافق هسته‌ای بازگردد.
سخنگوی وزارت خارجه: آمریکا باید ابتدا به برجام برگردد بعد سر میز مذاکره بنشیند


سعید خطیب زاده شامگاه چهارشنبه در گفتگو با الجزیره تاکید کرد: ایران تنها در شرایطی به تعهدات خود بازخواهد گشت که آمریکا و اروپایی ها به تعهدات شان در توافق هسته ای عمل کنند.
وی افزود: دیپلماسی بهترین راهکار موجود است و ما در قبال هر اقدامی، تحرک مناسب را خواهیم داشت. البته با مذاکره مجدد در راستای بازگشت آمریکا به توافق هسته ای مخالفیم.
خطیب زاده تاکید کرد: آمریکا باید در ابتدا به توافق هسته ‎ای بازگردد و پس از آن در مذاکرات حضور پیدا کند. به اعتقاد ما سیاست های ایالات متحده آمریکا هنوز تغییری نکرده است.
سخنگوی وزارت خارجه افزود: این آمریکا بوده که بدون مذاکره با هیچ طرفی از توافق هسته ‎ای خارج شده، نه ایران! تنها راه حل این است که مذاکرات پس از بازگشت آمریکا به برجام، از سرگرفته شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | آمریکا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


دربهای مسجد الحرام به دوربین های حرارتی تجهیز شدند
مقامات سعودی از تجهیز دربهای مسجد الحرام به دوربین های حرارتی به منظور کنترل دمای بدن عمره گزاران و زائران خبر دادند.

با افزایش واکسیناسیون هزاران مجرم آمریکایی در آستانه بازگشت به زندان قرار دارند
برای "کندریک فولتون"، همه گیری کووید-۱۹ در را به روی یک فرصت غیرمنتظره برای بازسازی زندگی‌اش در راند راک تگزاس بعد از ۱۷ سال زندانی بودن به خاطر فروش کراک و کوکائین باز کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید