اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

روسیه می‌تواند با حذف مالیات طلا دلار را کنار بگذارد

کد خبر 101444 1399-12-13 16:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
پروفسور والنتین ماتاسونوف، اقتصاددانان معروف، گفت روسیه می‌تواند با حذف مالیات کنونی برای خرید طلا، دلار را کنار بگذارد.
روسیه می‌تواند با حذف مالیات طلا دلار را کنار بگذارد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، پروفسور والنتین ماتاسونوف، اقتصاددانان معروف، گفت روسیه می‌تواند با حذف مالیات کنونی برای خرید طلا، دلار را کنار بگذارد.
این اقتصاددان می‌گوید: در صورتی که مالیات بر ارزش افزوده ۲۰ درصدی خرید طلا حذف شود، شهروندان روسی دلارهای خود را برای خرید طلا خرج خواهند کرد.
او اشاره کرد: این فروش دلار به قدری خواهد بود که دلار را پایین بیاورد.
با این حال این اقتصاددان معتقد است در شرایط فعلی دولت تمایلی به انجام این کار ندارد چرا که مالیات بر ارزش افزوده فروش طلا بخشی از بودجه دولت را تشکیل می‌دهد.
پروفسور ماتاسونوف معتقد است دولت روسیه می‌تواند با صرف نظر از این بخش از درآمد خود، که بخش کوچکی از بودجه را تشکیل می‌دهد، موجب شود دلار کنار گذاشته شود.
او اضافه کرد: در صورتی که خرید طلا برای شهروندان روسی به صرفه‌تر باشد آنها به جای دارد طلا ذخیره خواهند کرد. چنین اقدامی می‌تواند تأثیری دومینو گونه در کشورهای دیگر به وجود آورده و جایگاه جهانی دلار را به چالش بکشد.

کلمات کلیدی » روسیه | دلار | ارز | طلا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


بازنگری ردیف‌های تعرفه‌ای مرتبط با صنایع
معاون امور صنایع وزارت صمت با تشریح مهمترین راهبردهای این وزارتخانه در سال جدید، از بررسی بیش از ۸ هزار ردیف تعرفه گمرکی در سال جاری با هدف صیانت از صنایع داخلی خبر داد.

سقوط ۲۳ درصدی تولید گاز اروپا در سال گذشته
گزارش جدید کمیسیون اروپا نشان می‌دهد که تولید گاز داخلی این منطقه در سال ۲۰۲۰ به ۵۴ میلیارد متر مکعب رسیده است که ۲۲.۸ درصد از ۷۰ میلیارد متر مکعب تولید شده در سال قبل آن کمتر است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید