اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

روسیه صادرات گاز به چین از خط لوله «قدرت سیبری» را ۳ برابر کرد

کد خبر 101378 1399-12-13 14:29
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
گازپروم روسیه اعلام کرد در ماه فوریه صادرات گاز خود به چین را از طریق خط لوله قدرت سیبری نسبت به آن‌چه در ابتدا برنامه‌ریزی شده بود افزایش داده و حجم آن را به سه برابر سال گذشته رسانده است.
روسیه صادرات گاز به چین از خط لوله «قدرت سیبری» را ۳ برابر کرد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، گازپروم روسیه اعلام کرد در ماه فوریه صادرات گاز خود به چین را از طریق خط لوله قدرت سیبری نسبت به آن‌چه در ابتدا برنامه‌ریزی شده بود افزایش داده و حجم آن را به سه برابر حجم صادرات خود در سال گذشته رسانده است.
گازپروم در بیانیه‌ای اعلام کرد: صادرات گاز به چین از خط لوله قدرت سیبری به رشد خود ادامه داده است و از میزان ثبت شده در قرارداد ما بیشتر شده است. به این ترتیب صادرات ماهانه گاز طبیعی به چین در ماه فوریه ۳.۲ برابر فوریه سال گذشته شده است.
خط لوله ۳۰۰۰ کیلومتری قدرت سیبری کا از مزر بین دو کشور روسیه و چین می‌گذرد، از سال ۲۰۱۹ انتقال گاز طبیعی به چین را آغاز کرده است.
حجم انتقال این مسیر که به آن مسیر شرقی هم می‌گویند ۶۱ میلیارد متر مکعب در سال است که ۳۸ میلیارد مترمکعب برای صادرات تخصیص داده شده است. سال گذشته روسیه ۴.۱ میلیارد متر مکعب گاز به چین صادر کرد و قرار است ۶ میلیارد متر مکعب دیگر به این مقدار اضافه کند.

کلمات کلیدی » روسیه |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


تلاش‌ اوپک و غیراوپک در کاهش ذخیره‌سازی‌های نفت موفق بود
دبیرکل اوپک گفت: تلاش‌های مشترک اوپک و غیراوپک در کاهش خیره‌کننده سطح ذخیره‌سازی‌های تجاری نفت موفق عمل کرده است.

بازنگری ردیف‌های تعرفه‌ای مرتبط با صنایع
معاون امور صنایع وزارت صمت با تشریح مهمترین راهبردهای این وزارتخانه در سال جدید، از بررسی بیش از ۸ هزار ردیف تعرفه گمرکی در سال جاری با هدف صیانت از صنایع داخلی خبر داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید